Ankara PRP Tedavisi

KLİNİĞİMİZ HAKKINDA

Kliniğimizde PRP tedavisi öncesi ön muayene randevusu oluşturarak rahatsızlıklarınıza daha iyi çözüm sunmak amacındayız. Gelirken kan tahlillerinizi yanınızda getirmeniz muayene sonucu planlanacak PRP tedavisi seans sayısının belirlenmesine de yardımcı olacaktır. Bu nedenle son  6 ay içinde yapılmış tahliller önemlidir. Hijyenik şartlar altında hemşiremiz tarafından alınan kan yaklaşık yarım saat özel bir cihazda çalışılarak serum kısmı enjektörlere çekilir ve  hekim tarafından uygulanır.

PRP Ankara tavsiye
PRP İşlemi Kadın

PRP Nedir?

PRP uygulamasının esası hastadan alınan 10 ila 20 ml kanın santrifüj edilerek serum kısmının ayrılmasıdır. Bu ayrılan serum hastaya geri enjekte edilerek tedavi edilir. PRP açılımı platelet rich plasma olarak bilinir. Burada amaç kişinin kendi kanından elde edilen bileşen içeriğinde, platelet ismindeki hücrelerin çok fazla sayıya ulaşmasını sağlamaktır. Platelet içeriği zenginleştirilmiş bileşen kişiye enjekte edilir. Bu sayede tedavi süreci başlamış olur.

PRP Amacı

PRP uygulamaktaki amacımız kanın plazma kısmında bulunan trombosit ve lökositlerin, enjekte edilen bölgede büyüme faktörleri salgılayarak, dokuların onarılmasını ve yenilenmesini sağlamaktır. PRP cildin parlaklığını arttırır ve kırışıklıklar azalarak kaybolur. PRP tedavisi idame tedavi ile desteklendiğinde, değişim oldukça kalıcı hale gelir

PRP

PRP Yan Etkileri

Dışarıdan hiç bir kimyasal madde veya ilaç enjeksiyonu yapılmaz. Bu nedenle herhangi bir alerji gelişim veya yan etki riski yoktur. PRP uygulaması sırası ve sonrasında uygulama yapılan bölgenin hijyeninin sağlanması büyük önem taşır. PRP tedavisinin uygulanması sakıncalı olan kişilerde, istenmeyen reaksiyonlar oluşabilir. PRP uygulaması sonrasında 24 saat duş alınmaması tavsiye edilir. PRP tedavisi sonrası uygulama yapılan bölgenin aşırı sıcak ortamlardan, direk güneş ışınlarından 48 saat boyunca uzak tutulmasını öneriyoruz. 

ankara-prp-hazirlanisi

PRP Kimlere Uygulanmaz

PRP uygulaması özellikle kan sulandırıcı ilaç kullananlarda, kanama problemi olanlarda ve trombosit sayısı yetersiz olanlarda uygulanmaz. Kanser tedavisi görmüş veya görmekte olan kişiler ile kronik kan sorunu olan hastalar, doktor gözetimi veya kararı ile tedavi sürecine girmesi gerekir. 

PRP Tedavisi Nasıl Etki Eder?

PRP uygulaması yapılan bölgede akne yara skar izleri zamanla giderilir. PRP ile doku beslenir ve canlanır. Kısacası kişi kendi kanıyla şifa bulmaktadır. PRP uygulaması sadece estetik amaçlı olarak değil, bazı hastalıklarda tedavi edici olarak da kullanılmaktadır. Özellikle eklem rahatsızlıklarında ve bazı romatizmalı hastalıkların tedavisinde, PRP uygulamasından yararlanılmaktadır.

PRP uygulaması için kişiden alınan kanla hazırlanan plazma, farklı şekillerde kullanılabilir. PRP saç derisine ince iğnelerle uygulanabilir. Deri altına dolgu maddesi olarak enjekte edilebilir. PRP uygulaması çeşitli kremlerle karıştırılarak, yüze maske olarak sürülebilir. 

Ayrıca bazı hastalarımızda çeşitli faktörler nedeniyle oluşan cilt çatlakları, geçmeyen yara şekil ve izleri tedavilerinde başarıyla uygulanmaktadır.

Ankara-prp-santrifüj

PRP Tedavisi Ne Kadar Sürer

PRP uygulaması genellikle ortalama 30 dakika sürer. PRP, 3-4 hafta arayla toplam 3 veya 4 seans yapılır. Daha sonra yılda bir kez idame olarak tekrarlanır. PRP uygulaması ile ciltte tazelenme ve canlanma görülür.

PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır

PRP uygulaması genellikle ortalama 30 dakika sürer. PRP, 3-4 hafta arayla toplam 3 veya 4 seans yapılır. Daha sonra yılda bir kez idame olarak tekrarlanır. PRP uygulaması ile ciltte gençleşme görülür.

PRP Diğer Alanlarda Uygulamalar

 • Gözaltı morluklarının tedavisinde
 • Yara, yanık ve sivilce izlerinin giderilmesinde
 • Cilt yenilemede
 • Kırışıklıkların giderilmesinde
 • Saç dökülmesi tedavisinde uygulanır.
PRP hangi bölgelere uygulanır

PRP Cilt Uygulamaları

PRP uygulaması cildin nemini arttırmak, kendisini onarmasını sağlamak için çok önemlidir. PRP sayesinde, birçok hasta parlak ve canlı cilt görünümüne sahip olmaktadır. Cildin nem oranını destekleyici  PRP tedavisi ile birlikte etkisini göstermektedir. PRP cilt tedavilerinde sadece cildin parlak ve canlı görünmesi hedeflenmez. PRP  sayesinde, ilerleyen zamanlarda yaşlanmaya bağlı olarak  oluşabilecek kırışmalarında önüne geçilmesi sağlanır. Cilt nem dengesini artık kendi kendine sağlayabilme özelliğini kazanır.

PRP tedavisi istikrarlı bir şekilde uygulanırsa, bir süre sonra tedavinin seans aralıkları daha da uzamaya başlayacaktır. Cilt PRP uygulamalarının kür ayarlaması cildinizin durumuna göre doktorunuz tarafından yapılır. PRP tedavisi yol haritası yine sizin cildinizin durumuna göre belirli aralıklarla uygulanmalıdır. PRP tedavisi öncesi doktorunuza danışarak bilgi alabilirsiniz. Bu sayede tedavinin formatı ve süreci hakkında size bilgi verilecektir.

PRP Bazı Epilasyon İşlemleri Sonrasında Cilde Uygulanabilir

Bazı epilasyon uygulamaları sonrasında, özellikle orta yaş ve üstü kişilerde cilt kendisini hızlı bir şekilde toparlayamayabilir. Bu tarz uygulamalardan sonrada PRP  başta olmak üzere, ozon tedavisi ile birlikte hızlı bir şekilde toparlanma sağlanır.  

Diyabete Bağlı Yaraların PRP ile İyileştirilmesi

PRP tedavisinin en tanıdık ve bilindik etkisi oluşan yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamasıdır. Zaten mantık olarak PRP, iyileştirme etkisi bulunan hücrelerin çoğaltılarak hasar görmüş dokulara enjekte işlemi olarak anılır. Yine diyabet hastalarının en çok karşılaştığı ayak, parmak yaralarının iyileşmemesi sorunu vardır. Ne yazık ki ilerleyen süreçte ayak hatta bacak kayıp edilebilir. Bunun önüne geçmek için başta ozon tedavisi destekli PRP tedavisi, daha yolun başındayken uygulanması gereken en önemli uygulamalardır.

Saç PRP Tedavisi

Son yıllarda en çok merak edilen konuların başında saç prp tedavisi gelmektedir. İster yaşlı ister genç, ister kadın olalım ister erkek hepimiz zaman zaman farklı sebeplere bağlı olarak sac dökülmesi sorunu yaşıyoruz. Burada saçlar neden dökülür konusundan ziyade sac dökülmesini prp tedavisi ile nasıl durdurabiliriz sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız.
 
Sac prp tedavisi aynen diğer prp tedavilerinde olduğu gibi kişiden alınan kanın serum kısmının yine kişiye (bu kez sac köklerine) geri verilmesi esasına dayanır. Kan serumu  (kanın santrifujlendikten sonraki beyaz kısmı) içinde kendi bedenimize ait çok miktarda kok hücre bulunmaktadır. Bu kök hücreler saçlı derinin ihtiyacı olan nemi, besini sağlayarak, kurumuş yıpranmış sac derisinde belirgin bir iyileşme sağlar. Kok hücreler yeni sağlıklı hücreler oluşumunu tetikler. Sac prp tedavisinde sonuçlar oldukça yüz güldürücüdür. 10 günde bir kez tekrarlanabilir ve toplamda 3 ya da 4 kez uygulanabilir. Kliniğimize gelen hastalarımızın bu konudaki memnuniyeti sac prp tedavisine güvenimizi çoğu zaman teyit etmektedir. 
 
Hastalarımızın en çok merak ettiği konu ise işlem sırasında herhangi bir ağrı oluşup oluşmadığıdır. Kullanılan enjektör uçlarının son derece ince olması hissedilen ağrıyı minimize etmektedir. 
 
Saç PRP tedavisi sonrası saçlar daha hacimli ve canlı, sac derisi ise daha nemli ve sağlıklı olmaktadır.
 
Sac PRP tedavisi sadece aynı zamanda sac ekimi esnasında da yapılmaktadır. Hem hormonların dengesizliğinden hem de  cansız, kuru ve sağlıksız olan saç derisi nedeniyle saç kaybı yaşayan erkek hastalarımıza sac ekimi sırasında son aşamada sac prp tedavisi uygulanmakta ve bu sayede sac folikullerinin daha iyi tutması amaçlanmaktadır. Son derece faydalı bir metot olan bu kök hücre tedavisi ekim sonrası başarıyı çok ciddi şekilde etkilemektedir. Sac ekiminden yaklaşık 1-1.5 ay sonra yine prp tedavisi ile saçlar desteklenmekte ve ekilen saçların ilk altı ayda maksimum miktarda tutması amaçlanmaktadır. Saç derisine sürülen çeşitli nemlendirici ve besleyici özellikte solüsyonlar, nemlendiriciler veya yağlar saçlı derinin alt tabakasına inemediği için maalesef saç kökünü besleyememektedir. Bu noktada en güzel destek her zaman saç prp tedavisi olmaktadır. 

Saç PRP tedavisi ile, kendi organizmanızla kendi saç hücrelerini tedavi edebilirsiniz. PRP tedavisi saç dökülmelerinde de kullanılabilecek doğal yöntemlerden biridir. PRP için daha detaylı bilgiyi muayene sonucu öğrenebilirsiniz.

PRP Ankara Doktor Saç Uygulaması

PRP Ortopedi Uygulamaları

 • Kireçleme, eklem ve diz bölgesi
 • Eklem ağrıları tedavisinde
 • Omuz bölgesi ağrıları ve kol dirsek ağrılarında
 • Kaslara bağlı yaralanmalarda ve sakatlanmalarda
 • Çeşitli nedenlerle sonradan oluşmuş bilek incinmeleri ve burkulmalarında
 • Ayak hastalıkları, topuk dikeni, spora bağlı tenisçi dirseği hastalıklarında
 • Aşil tendon kopması durumlarının bazı durumlarında
PRP diz ağrısı tedavisi

Diz PRP Tedavisi

Diz PRP tedavisi genelde diz kıkırdak dokuda hasarlanmış bölgenin kendi kendini tamir etmesi için uygulanan bir tedavidir. Kireçleme başta olmak üzere diz bölgesinin kıkırdak dokunun yapısında oluşmuş hasarların, yeniden tamir edilmesini hedeflenir. Çünkü diz bölgesinin kıkırdak yapısı bozulmaya başlarsa, bölgede oluşacak en ufak bir basınç kemik yapısı savunmasız kalmaktadır. Buda çeşitli ağrılara sebep olur. Kıkırdak dokunun bozulması sonucu olarak çeşitli faktörlerden kaynaklanan basınçlar, kemiklerde sivri yapılar oluşturur. Kireçlenme diye bilinen durumun özeti bu şekildedir. PRP bir çok doku tamirinde kullanıldığı gibi, diz kıkırdak yapısının kendisini iyileştirmesi için gereken hücrelerin bölgede toplanması amacıyla uygulanır. Özellikle diz bölgesi için uygulanan PRP tedavisi, çok başarılı sonuçlar vermektedir. 30 gün içerisinde 3 veya 4 kez uygulanabilir. 

Diz PRP tedavisi uygularken en çok dikkat edilmesi gereken husus, PRP hazırlanışında kullanılan malzeme kalitesidir. Diz dışında kalan eklem kısımlarına PRP uygulanırken, görüntüleme tekniklerinden faydalanılması tedavinin etkinlik oranını arttırabilmektedir. 

PRP tedavisi uygulanan hastanın diz eklemlerini tedavi sonrasında da bir müddet zorlamaması önerilir. Çünkü doku tamiri tedavi sonrasında da süreç tamamlanana kadar devam eder. Diz PRP işlemi yaptıran birçok hastamızın obezite olduğu gözlemlenmektedir. PRP tedavisinin yanında akupunktur soğuk lipoliz gibi zayıflatma etkisi olan tedavilerin uygulanması, yine başarı şansını arttırıcı faktörlerdir. 

PRP Fiyatları

PRP Fiyatları 2024

PRP fiyatları 2023 aramanızın sonucu olarak Sağlık Bakanlığı tarafından resmi olarak ruhsatlandırılmış klinik veya kurumlara fiyat yayınlamak yasaklanmıştır.

 

Diz prp işlemi ile kireçleme tedavisi görseli

PRP ile Uygulanabilecek Diğer Tedaviler

PRP tedavisi bir çok alanda başlı başına iyi bir tedavi seçeneği sunsa da akupunktur, hacamat, ozon terapi, mezoterapi gibi diğer tedavilerle birlikte de kombine şekilde kullanılarak tedavinin etkinliği yükseltilebilir ve PRP nin tek başına çözüm olmadığı durumlarda çözüm sunabilir. 

                                                                                                                                                        Sağlıklı Günler Dileriz…

“Ankara PRP Tedavisi” için 74 yanıt

Merhaba hocam. Saç PRP işlemi yaptırmak istiyorum. PRP fiyatları 2022 listenize nereden ulaşabilirim. Saygılar

Hocam iyi günler. Saç PRP 2022 fiyatları hakkında bilgi almak istiyorum. Bir de saç ekimi öncesinde kaç ay önceden PRP tedavisi olmam gerekir? Saygılar.

İyi günler hocam. Saç PRP işlemini saç ekimi öncesi mi yaptırmalıyım? Yoksa saçlar çıktıktan sonra mı PRP işlemi yapıyorsunuz? Saygılarımla

İyi günler hocam. PRP tedavisi ile ozon tedavisi kombinasyonunu diz bölgesine yapıyor musunuz? Diz bölgesi menüsküs şikayetim var. Her iki dizimde sorunlu. Saygılar.

Merhaba, PRP ve ozon farklı sorunlar için geliştirilen tedavidir. İkisi bir arada uygulanabilir. Diz bölgesinde oluşan bir çok tedavide kullanılırlar. Tedavide istikrar şarttır. Doktorunuzun izni ile PRP ve ozon tedavisinden faydalanabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Dil Seçin »
WhatsApp chat
Call Now Button