Kategoriler
Akupunktur kulak akupunkturu

Kulak Akupunktur Tedavisi İle Zayıflama

Kulak Akupunktur Tedavisi İle Zayıflama Hakkında Merak Edilenler

Kulak akupunktur tedavisi ile zayıflama mümkün mü? Kulak akupunktur tedavisi ile vücut akupunktur tedavisi hangi hastalıklara uygulanır? Kulak akupunktur tedavisi mi? Vücut akupunktur tedavisi mi? Daha etkilidir? Tedavi uygulanırken hangi tekniklerden faydalanılır? Akupunktur tedavisinde kulaktan iğneler yoluyla yapılan tedavinin yeri nedir? Bu tedavisi yaptırmak, hangi hastalıkların tedavisinde yeterlidir? Akupunktur ile zayıflama yöntemlerinden en önemli yöntem kulak zayıflama noktları yönteminin hakkında her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.


Kulak Akupunktur Tedavisinin Tarihçesi

Akupunktur aslında uzak doğuda binlerce yıldır uygulanıyor. Özellikle Çin tıbbı uygulamalarında daha çok vücut akupunktur ile hastalık tedavilerini gerçekleştirse de, akupunktur tedavisinin modern bilimle buluştuğu teknik ilk olarak Dr. Poul Nogier tarafından bilimsel çalışmalar ile ispatlanmış, kulak akupunktur denilen yani  Auriküloterapi adı verilen yöntemdir. 

Özellikle zayıflama teknikleri açısından tedavi kapsamlı bilimsel çalışmalar ile çok etkili bir şekilde uygulamaktadır. Çin tarafından da uygulanan bu tedavisinin bilimsel çalışmalarla birleşmesi ve sentezi olarak gördüğümüz bu nadide tedavi yöntemi,  Fransa’da Doktor Poul Nogier tarafından ilk olarak uygulanmıştır. Doktor Poul Nogier aynı zamanda Fizik alanında eğitim görmüştür.

İnsan vücudunun duyma işlevini yapan kulağımızın, vücudumuzun çeşitli organları ile bağlantısını bulan Dr. Poul Nogier, yaptığı bilimsel çalışmaları ekibiyle ve konuda çalışma yapan diğer doktorlar ile paylaşarak uzunca bir süre kulak akupunktur tedavisi tedavisini bilimsel olarak geliştirmeye çalışmışlardır. 1951 yılında ilk bilimsel çalışmalarına başlayan Dr. Poul Nogier yarattığı bu yöntemi günümüze dek büyük tıbbi miras olarak bırakmıştır. 1970 yılında kulaktan iğneleme yöntemleri konusunda ilk bilimsel çalışmalarını yayınladığı kitabı ile birlikte Auriküloterapi  adı verilen insan kulağının insan vücudundaki hastalıkları tedavi ediş biçimi anlatan tekniğine verdiği addır.

Doktor Poul’a göre aslında önemli bir buluş olan bu tedavisinin adını alan yöntem, akupunktur tedavisinin enerji anlayışından ziyade, bilimsel olarak izlenebilmiş çağdaş yöntemleri kullanarak yaratılan etkiyi gözlemlemeye dayanan bir yöntemdir. Vücudun bazı düzenleyici mekanizmalarına kulakta bulunan sinir uçları ile hükmederek, bozulan sinir uyarı sistemlerini yeniden düzenleyerek derleme yöntemi olarak açıklanabilir.

Kulak akupunktur tedavisi olarak halk arasında adlandırılan yöntemin, Dr. Poul’un makalesinin Çinceye çevrildikten sonra Çin kulak akupunktur teknikleri olarak geliştirildiğini söylemektedir. Kulak akupunktur yöntemleri olarak bilinen Auriküloterapi yönteminde, yeni frekans buluşları ile gıda in tolerans teşhisi yapılabilmekte ve insanın sağlığıyla birebir ilişkili olan beslenme düzenini değiştirebilmektedir.

Dünya Sağlık Örgütü kulak noktalarının adlarını standart hale getirebilmek için toplanmış ve doktor Poul konuşmasında yarattığı bu teknikleri Auriküloterapi tedavi yönteminin Avrupa ve Amerika’da tedavi sonuçlarından kaynaklı çok büyük bir talep olduğunu bilimsel istatistik bilgileri ile gösterdi.


Kulak Akupunktur Tedavisi (Auriküloterapi) Bilimsel Çalışmalar

Fransa’da yapılan klinik çalışmalarında kulak akupunkturunun etkilerini araştırmak üzere, derideki enerji değişikliklerinin analizleri ölçülmüştür. Örneğin vücudunuzda çeşitli bakteri ve virüs kaynaklı bir ateşlenme ilk olarak kulaklarınızda ortaya çıkmaktadır.

Kulak insan vücudunun tüm organlarının komuta merkezi gibi sinir uçlarının toplandığı nano boyutta bir omurilik sistemi gibi donatılmıştır. Kulağın yapısı kişiye özeldir ve her kulak yapısı aynı kar taneleri veya parmak izi, göz retinası gibi her insanda aynı değildir.

Tedaviyi uygulayan kişilerin kesinlikle akupunktur alanında sertifikalı bir hekim olması gereklidir. Tedavinin yetkisiz kişilerce gelişigüzel bir şekilde iğne batırma gibi işlemler ile yapılamaz. Bu durum sağlığınıza katkı vermek şöyle dursun zarar verebilir.

Kulak memesini insanın kafası olarak düşünürsek kepçe kısmını ayakları olarak düşünebilirsiniz. Tabi bu benzetme insanların anlamasını sağlamak için çok basitleştirilmiş bir tariftir. Çok eskiden modern tıp teknolojide bu kadar ilerleme göstermeden önce, özellikle uzak doğuda kulağın bazı noktalarını sıkıştırarak çeşitli tıbbi operasyonlar yaptıkları bilinmektedir.


Auriküloterapi Kulak Akupunkturu Nasıl İyileştirir?

Vücudumuzun anatomik yapısının minyatür bir maketi olarak düşünebileceğimiz kulak, sadece beş duyu organımızdan biri olarak işlev görmüyor. Vücudumuzda oluşabilecek birçok hastalığın önceden tedavisi öngörüsü çalışmaları, kulaktaki vücuda bağlı sinir yapısının çözülmesi araştırmaları ile birlikte halen devam etmektedir. İnsan beyni ile doğrudan iletişim halinde olan kulağımızdaki sinirlerin kontrolünü sağlayarak , insan beynine direk bazı hastalıkların tedavisinde hükmetme gibi bir yol bulunmuştur. Bunun adı kulak akupunktur tekniği yani Auriküloterapi dir.

İnsan beyninin yapabileceklerinin sınırları halen araştırmacıların yoğun ilgisini çekerken, İnsan beynine direk ulaşan sinir uçlarının kulak kepçesinde bulunması, bilim insanlarını tedavi teknikleri hakkında daha fazla araştırma yapmaya yönlendirmiştir. Şuan için bilinen sinir uçları ile etkisi gözlemlenmiş tedaviler, konunun eğitimini almış uzman hekimler tarafından yapılmaktadır.

Bu tedavinin ortak amacı, kimyasal ilaçların yan etkilerinden kurtularak mükemmel olan anatomik sistemimizdeki hatalı iletim yollarını yeniden uyararak çalışır hale getirmektir. Akupunktur ve kulak akupunktur tedavi teknikleri insan vücudundaki hastalıkların yan etki yaratan ilaçlardan kurtularak tedavi etme şansını ortaya koymaktadır.

Dünya’da halen vücudumuzun sinir sistemindeki iletiminden ve vücudumuzun enerji akışındaki engellerden kaynaklanan başta stres seviyesi, kas ağrıları, aşırı iştah veya iştahsızlık, obezite, ani olarak kandaki şeker oranı dalgalanmaları, migren ağrıları, zararlı bağımlılıklar, sebebi olmayan yorgunluklar, halsizlik, sebepsiz depresyon, çocuklarda görülen idrar tutamama gibi birçok konuda kulak akupunktur yöntemi ve vücut akupunktur tedavisi binlerce yıldır kanıtlanmış bir geçmişi vardır.


Kulak Akupunktur Tedavisi İle Zayıflama Uygulaması

Kulak akupunkturu ile zayıflama hakkında Uzm. Dr. Hüseyin ÇİÇEK, Ankara’da sertifikalı ve konusunda deneyimli doktorlarımızdan biridir. Kulak akupunkturu ile zayıflama tedavisinde başarılı tedavileri göz önündedir.

Kulağınızın iç kısmındaki çıkıntıya tragus denilen bölgenin hemen aşağısına parmağınızı koyduğunuzda, nabzınızın parmak ucunuzda attığını hissede bilirsiniz. Kulak kepçeniz de ki beyninize direk ulaşan sinirler yardımıyla, beyninizin yanlış algıladığı acıkma hissini ve hatalı kan şekeri ayarlamalarını yaptırabilmek amaçlanmaktadır.

Kulak akupunktur tedavisi uygulandıktan sonra vücudunuzdaki birtakım olumlu hormonların salgılandığı gözlemlenmiştir. Başta mutluluk hormonu serotonin, tokluk hormonu olan leptin, ağrı kesici niteliğinde olan hormon endorfin, kan şekeri düzenleyici hormon  doğal olarak vücudumuzun ürettiği insülin gibi vücut dengemizi düzenlemedeki baş aktör hormonlarının salgılanmasını kulak akupunktur tedavi teknikleri sağlamaktadır.


Kulak Akupunktur Tedavisi ve Diyet

Kulak akupunktur ile verilen diyete uyma konusundaki sorunlar ortadan kalkar. Tatlı bağımlısıyım, aç kalınca ellerim titriyor, mide kazıntısı durumuna dayanmam imkansız, benim bu diyeti uygulayabilmem mümkün değil, yesem de kendimi tok hissetmiyorum gibi yaşadığınız gerçek problemler için kulak akupunktur tedavisi yardımınıza koşmaktadır.

Birçok insan iradesinin zayıf olduğundan dolayı kendisini suçlar. Neden sabahları kahvaltıda hamur işine dayanamıyorum? Neden tatlı görünce bi tepsi baklava olsa yiyecek gibiyim ve doyduğumu hissetmiyorum? Neden aç kalınca vücudum titriyormuş gibi oluyor ve başım dönüyor? Gibi birçok sorunun tedavisi kulak akupunktur tedavisi geçmektedir.

Kişilerin kan şekeri düzenlenmeden diyete başlamasını istemek ve bu diyetlere uymasını beklemek, araba kullanmayı yeni öğrenen bir kişiyi direk trafiğin içinde araba kullanacaksın demek gibi bir şeydir. Kulak akupunktur tedavisi yapılan kişi yaklaşık 3 gün içerisinde doktorun talimatlarına harfiyen uyduğu taktirde zaten bir şey yemek istemeyecektir. Bunun yanında akupunktur ile gelen enerji akımındaki düzen kendinizi daha enerjik hissettireceğinden hareket etme isteğiniz artacaktır. Kan şekeri ve tansiyonun normale dönmesi, halsizlik hareket etme istememe, baş dönmesi, yere eğilmede yaşadığınız zorlukları giderecektir.

Akupunktur yaptıran bir kişi ilk tedaviye geldiğinde, zaten bu diyete uyabilse neden akupunktur yaptırayım düşüncesinde olmaktadır. Bu düşünceyi genelde hastalarımız 3 gün içerisinde atarlar. Çünkü uygulanması mümkün görünmeyen diyetleri akupunktur ile çok rahat uyguladıklarını görürler. Bu şaşırtıcı durum karşısında obezite hastalarımız tedavi seanslarını aksatmadığı ve süreçte doktor tavsiyelerine uyduğu sürece, akupunktur tedavisinin mükemmel tedavi edici süreci ile tanışmış olurlar.

Zayıflamak İçin Ne kadar Süre Akupunktur Yaptırmalı?

Kulak akupunktur tedvisi genelde hafta da bir doktor gözetimi ile uygulanır. Bazı hastalarımızda kulak ve vücut akupunktur tedavisinde doktor uygun görebilir. Bu tedavi tekniği ile zayıflamayı düşünen hastalarımızın en sık yanıldığı unsur, verilen diyeti uygulayamayacak olduğuna inanmasıdır. Akupunktur diyeti uygulatma tedavisidir. Hiçbir kişi yıllarca sürmüş yemek alışkanlıklarından bir anda vazgeçemez. İşte akupunktur sizin imdadınıza tam zamanında yetişmekte ve verilen diyeti uygulayabildiğinizi gördüğünüzde, yaşadığınız motivasyon ile yüksek oranda kilo vermeye başlama sürecidir.

Akupunktur hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız

Akupunktur ile migren tedavisini merak ediyorsanız, detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Youtube kanalımızdan kulak akupunktur videolarını izleyebilir, ücretsiz doktor görüşme seansı için bizi arayabilirsiniz.

“Kulak Akupunktur Tedavisi İle Zayıflama” için 6 yanıt

MERHABALAR
BEN PLAZMAPEN GÖZALTI LAZERİ OLARAK DA GEÇİYOR ADI. ÜCRETİNİ ÖĞRENEBİLİR MİYİM

Merhaba; Plazmapen uygulaması kliniğimiz tarafından uygulanmamaktadır. Geçmiş olsun.

Merhabalar akapuntur ile zayıflama hakkında Bilgi almak istiyorum telefon numaralarından size ulaşamadım.Konu halkında geri dönüşünüzü rica ederim.

Merhaba ; Yeniden ararsanız telefonumuz şuan aktif durumdadır. Geçmiş olsun.

Zayiflama seans ucretleri nedir ve oryalama ne kadar suruyor ve ne sıklila muayneye geliniyor tesekkur ederim

Merhaba; Zayıflamak için başta akupunktur ve soğuk lipoliz uygulamalarından faydalandığımız için, sizin mevcut kilonuz ve zayıflamak istediğiniz süreç, akupunktur ve soğuk lipoliz gibi başlıca zayıflama tedavilerimizinin seans sayısını, tipini ve süresini etkilemektedir. Bu yüzden ücretsiz akupunktur ve soğuk lipoliz görüşme seanslarımızdan bizimle telefon aracılığı ile iletişime geçerek faydalanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Dil Seçin »
WhatsApp chat
Call Now Button